Eurosport

TV Guide

 
 
 

TV-tablå

00:00
Sport
Sport: Wednesday Selection (0*min)
00:01
Golf
Golf: Golf Club - De senaste nyheterna från golfvärlden. (5*min)
00:06
Segling
Segling: Yacht Club - De senaste nyheterna från seglingsvärlden. (8*min)
00:14
Bågskytte
Bågskytte: World Cup i Lausanne, Schweiz (27*min)
00:41
Fotboll
Fotboll: UEFA Youth League - Gruppspel, 1:a omgången: Real Madrid (ESP) - Basel (SUI) (46*min)
08:32
Motorsport
Motorsport: GT Academy Masterclass (12*min)
09:02
Cykel
Cykel: Tour de France - Etapp 21 (132*min)
 
11:13
Cykel
Cykel: LeMond of Cycling - Eurosports expert, trefaldige Tour de France-vinnaren Greg LeMond, guidar oss i cykelvärlden. (15*min)
11:29
Cykel
Cykel: Grand Prix - Quebec -   (27*min)
11:56
Cykel
Cykel: Grand Prix - Montreal -   (30*min)
12:43
Cykel
Cykel: Vuelta a España - Etapp 21: Santiago de Compostela - Santiago de Compostela (116*min)
 
14:40
Cykel
Cykel: LeMond of Cycling - Eurosports expert, trefaldige Tour de France-vinnaren Greg LeMond, guidar oss i cykelvärlden. (17*min)
15:58
Cykel
Cykel: Vuelta a España - Etapp 21: Santiago de Compostela - Santiago de Compostela (78*min)
 
20:15
Kampsport
Kampsport: Fight Club - Kunlu 6 (116*min)
22:11
Styrkesport
Styrkesport: Champions League, Lettland (55*min)
23:06
Sport
Sport: Pass Sport (5*min)
 
01:00
Cykel
Cykel: Vuelta a España - Etapp 20: Santo Estevo de Riba de Sil - Ancares (60*min)
02:00
Cykel
Cykel: Vuelta a España - Etapp 21: Santiago de Compostela - Santiago de Compostela (60*min)
03:00
Motorcykel
Motorcykel: Isle of Man TT -   (60*min)
08:00
Extremsport
Extremsport: Dew Tour i Ocean City, USA (60*min)
09:00
Bågskytte
Bågskytte: World Cup i Lausanne, Schweiz (30*min)
09:30
Motocross
Motocross: VM i Leon, Mexiko - MXGP, lopp 2  (30*min)
10:00
Fotboll
Fotboll: Bundesliga - höjdpunkter - Det bästa från omgångens matcher i tyska Bundesliga. (60*min)
 
12:30
Fotboll
Fotboll: UEFA Youth League - Gruppspel, 1:a omgången: Real Madrid (ESP) - Basel (SUI) (75*min)
 
13:45
Extremsport
Extremsport: Dew Tour i Ocean City, USA (60*min)
14:45
Motorsport
Motorsport: GT Academy Masterclass (15*min)
15:00
Motocross
Motocross: VM i Leon, Mexiko - MX2, lopp 2  (30*min)
15:30
Motocross
Motocross: VM i Leon, Mexiko - MXGP, lopp 2  (30*min)
16:00
Fotboll
Fotboll: Bundesliga - höjdpunkter - Det bästa från omgångens matcher i tyska Bundesliga. (60*min)
17:00
Friidrott
Friidrott: IAAF Continental Cup i Marrakech, Marocko - Dag 2  (60*min)
 
18:00
Motorcykel
Motorcykel: Isle of Man TT -   (60*min)
19:00
Fotboll
Fotboll: UEFA Youth League - Gruppspel, 1:a omgången: Real Madrid (ESP) - Basel (SUI) (60*min)
20:00
Armbrytning
Armbrytning: PAL / NAL (30*min)
20:30
Extremsport
Extremsport: Dew Tour i Ocean City, USA (60*min)
21:30
Freestyle motocross
Freestyle Motocross: Night of the Jumps i Basel, Schweiz (60*min)
22:30
Wrestling
Wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment (30*min)
23:00
Wrestling
Wrestling: Vintage Collection (60*min)