TV-tablå

00:30
Motorcykel
Motorcykel: Pit Stop (28*min)
00:58
Motocross
Motocross: VM i Loket, Tjeckien -   (62*min)
01:59
Simhopp
Simhopp: VM - Herrar, 3 m synkroniserat, final  (62*min)
08:21
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Herrar, 3 m synkroniserat, final  (35*min)
08:55
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Simhopp, damer, 10m, kval  (180*min)
 
13:01
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Simhopp, damer, 1m, final  (26*min)
13:28
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Herrar, 3 m synkroniserat, final  (28*min)
13:55
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Semifinal, 10m, damer  (95*min)
16:35
Fotboll
Fotboll: U19 EM för damer, Israel - Final: Spanien - Sverige  (67*min)
17:43
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Herrar, 3 m synkroniserat, final  (43*min)
 
18:25
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Simhopp, 3m/10m, lag  (80*min)
19:45
Sport
Sport: Campus - Magasinprogram med fokus på universitetsmästerskap arrangerade av FISU. Innehåller bland annat intervjuer och rapporter om förberedelserna inför Universiaden. (32*min)
20:17
Sport
Sport: Wednesday Selection (4*min)
20:22
Sport
Sport: Wednesday Selection (7*min)
20:28
Golf
Golf: US PGA Tour - RBC Canadian Open (60*min)
21:28
Ridsport
Ridsport: FEI Nations Cup i Falsterbo, Sverige -   (4*min)
21:32
Golf
Golf: Damernas Europatour i East Lothian , Skottland  - Scottish Open (32*min)
22:04
Sport
Sport: Wednesday Selection (6*min)
22:11
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Simhopp, 3m/10m, lag  (51*min)
23:01
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Simhopp, damer, 1m, final  (25*min)
23:27
Simhopp
Simhopp: VM i Kazan, Ryssland - Herrar, 3 m synkroniserat, final  (60*min)
 
01:31
Motocross
Motocross: VM i Loket, Tjeckien - MX2, lopp 2  (29*min)
03:56
Motocross
Motocross: VM - MX2, lopp 2  (27*min)
04:23
Motocross
Motocross: VM i Loket, Tjeckien - MXGP, lopp 1  (38*min)
05:01
Motocross
Motocross: VM i Loket, Tjeckien - MXGP, lopp 2  (41*min)
05:42
Gp3
GP3: Series i Budapest, Ungern - Lopp 2  (33*min)
06:16
Fotboll
Fotboll: U19 EM för damer, Israel - Final: Spanien - Sverige (73*min)
08:25
Bilracing
Bilracing: Porsche Super Cup i Budapest, Ungern -   (42*min)
09:08
Bilracing
Bilracing: Blancpain Endurance Series i Spa, Belgien -   (55*min)
10:02
Motorcykel
Motorcykel: Pit Stop (29*min)
 
12:03
Speedway
Speedway: Elitserien, Sverige - : Piraterna (SWE) - Indianerna (SWE) (86*min)
 
20:06
Fotboll
Fotboll: Ekstraklasa, Polen - Gornik Leczna (POL) - Górnik Zabrze (POL) (83*min)
21:29
Gp3
GP3: Series i Budapest, Ungern - Lopp 2  (39*min)